TUR VE AKTİVİTELER

mavi tur

MAVİ TUR

4 gün, 3 gece süren, Akdenizin mükemmel sularında unutamayacağınız anlar yaşatacak tekne turlarımız, profesyonel ve güler yüzlü ekibimiz, her ihtiyacınıza karşılık verecek teknelerimizle, eğlenceli ve keyifli tatiliniz için sizleri beklemekte. Yaz sezonu boyunca hergün düzenlenen turlarımız, Demre'den hareketle (Demre transferi tura dahil) 4 gün, 3 gece boyunca Fethiye'ye kadar Akdenizin en güzel koylarını ziyaret etmektedir. Tatiline Fethiye'de devam etmek isteyen müşterilerimiz için de mükemmel bir yolculuk olacak turumuz, aynı rota üzerinden Fehtiye'den Olmypos'a gelmek isteyen müşterilerimiz için de hizmet vermektedir.


batık şehir turu

BATIK ŞEHİR TURU

Bir Likya şehiri olan Kekova Batık Şehir turu. Günü birlik tur içerisinde yüzme ve şnorkelli dalış turları ile tarih ve güzellik dolu bir tekne turu yaşıyacaksınız. 08:30 da Olympos'tan hareket ile Üçağız’a transfer, Kekova için teknenin hareketi. Akfarin koyunda yüzme ve şnorkel dalış molası ve Simenada kaleye yürüyüş. Öğlen yemeği servisi ve Myra'ya gidiş. Amfitiyatro ve kaya mezarlarının ziyareti. 19:00 da Olmypos'a dönüş.


trekking

TREKKING

Olympos ve çevre bölgelerdeki, zorluk derecelerini ve mesafelerini tercih edebileceğiniz çeşitli parkurlarda düzenlediğimiz rehberli ve rehbersiz trekking turları, doğayla başbaşa kalmak, temiz hava ve sessizlik içerisinde yürüyüş ve spor yapmak için ideal turlardır. Keyif verici, zaman zaman zorlayıcı yürüyüşler, mükemmel manzaralarla devam etmektedir. Kış aylarında da hava şartlarının bahar güzelliği ve tazeliğini yaşatmasından ötürü trekking turları yapılabilmektedir.


yanartaş

YANARTAŞ

Yanartaş, Çıralı köyü yakınlarında küçük, tarihi ve turistik önemi olan bir doğalgaz kaynağıdır. Denize yakın manzaralı bir konumda yer alan, taşlar arasından alevler çıkan, büyülü bir atmosfere sahip turistik bir doğa güzelliğidir. Çıralı, eski yunan mitolojisine konu olmuş, Kanatlı at Pegasus'un sırtındaki Bellerafonun, ateş soluyan canavar Kimerayı öldürdüğü yer olarak bilinir. Hala yanmakta olan ateşin öldürülen canavarın ağzından çıkan alevler olduğu söylene gelmiştir. Bizanslı demirciler tarafından kutsal sayılan bu bölgede inşa edilen tapınağın kalıntıları Yanartaş'ın yanında yer alır. Bazı tarihçilere göre olimpiyat ateşi ilk kez bu noktadan getirilmiştir.Yaz kış yanan bu ateşin aslı yeraltı kaynaklarından dışarı sızan doğal metan gazıdır.


kano

KANO

Olympos Orange Pansiyondaki tatiliniz süresince gün içerisinde çeşitli aktivitelere dahil olabilirsiniz.Bizce en eğlenceli olanı kano turu. Kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz. Tur ile ilgili detaylı bilgiyi pansiyonumuzdan edinebilirsiniz.


kaya tırmanışı

KAYA TIRMANIŞI

Önceleri dağcılığın bir kolu olarak bilinen Kaya Tırmanışı zamanla dağcılıktan ayrılmış ve başlı başına bir doğa sporu halini almıştır. Bu spor doğayla baş başa kalmayı seven, spordan ve formda kalmaktan hoşlanan, zaman zaman da adrenalini tatmak isteyen herkese açık bir spor dalıdır. Ekstrem bir spor dalı olan kaya tırmanışı gözünüzü korkutmasın. Tecrübeli rehberler eşliğinde yapıldığında gayet güvenli, adrenalin dolu, zamanın nasıl geçtiğini farkedemeyeceğiniz bir spor dalı kaya tırmanışı. Vadimizde bulundan önceden tırmanış için araştırması ve çalışmaları yapılmış kayalara tırmanmak tatilinizi daha da keyifli hale getirmek için iyi bir seçim olacaktır.


dalış turu

DALIŞ TURU

Adrasan, Kemer ve Kaş bölgelerindeki günübirlik organize ettiğimiz dalış turlarımızla, sualtı dünyasının inanılmaz doğal güzelliğini profesyonel dalgıçlarımız eşliğinde tadacaksınız.Günü birlik dalış turlarımız 12 yaş ve üzeri dalış meraklılarına dalış dünyasını tanıtma amaçlı profesyonel eğitmenlerimiztarafından verilen temel eğitimler ve gözetmenlikleri eşliğinde mavinin en güzel tonlarıyla bezenmiş Akdeniz sularında bol bol yüzme ve güneşin tadını çıkarma imkanına varacaksınız.Teknelerle çıkan dalış turlarımız tatilinize farklı renkler katacaktır.


jeep safari

JEEP SAFARİ & KANYON

Çılgın bir eğlence, mükemmel bir doğa!Göynük beldesine 15 km mesafedeki Göynük Kanyonuna yolculuğunuz Jeep Safari ile başlayıp,profesyonel rehberlerle çam ormanları içerisindeki harika bir manzara eşliğinde 1 saatlik trekkingle devam etmektedir. Kanyonun ağzına ulaşıldığında ise tertemiz sularda yürüyerek ve kimi zaman yüzerek ilerleyip kanyonun kaynağına vardığınızda bütün yorgunluğunuzu unutacağınız mükemmel bir manzarayla karşılaşacaksınız. 300-350 m yüksekliğindeki dik dağların zamanla sular tarafından aşınmasıyla meydana gelen muhteşem görüntü, irili ufaklı birçok şelaleyi barındırmaktadır. Derin vadilerden oluşan kanyon zaman zaman 6m ye inen darlıkların yanı sıra büyük göletlerle de yüzme imkanı sunmaktadır.


rafting

RAFTING

Rafting, 7 'den 70 'e yüzme bilen ve sağlık sorunu olmayan herkesin deneyebileceği ve ömründe en az bir kez mutlaka denemesini tavsiye ettiğimiz, eğlenceli, adrenalin ve heyecanı yüksek günlük bir doğa turudur. Milli Park'ın içinden akması özelliğiyle ziyaretçilere nefes kesici doğa manzaralarını ve Toros dağlarını seyretme imkanı da sunan Köprülü Kanyonun başlangıcı Ispartanın güney doğusunda bulunan Kasımlar beldesidir. Değirmenözü köyünden sonra nehir tamamen açık alanda akar. Daha sonra nehir tekrar dar vadilere girer. Bu ikinci kısım Köprülü Kanyon Antik Köprüsüne kadar devam eder. Yine bu bölümde dik vadiler zor geçişler ve doğal güzellikler vardır. Bu heyecan verici tura pansiyonumuzdan düzenlenen günü birlik turlarla katılabilirsiniz.


paragliding

PARAGLIDING

Fethiye’de 1975 metre yükseklikteki Babadağ’ın doruklarından gerçekleştirilen yamaç paraşütüne her geçen gün ilgi artmakta. Termik noktalarının zengin ve yaygın olması, atlayıştan sonra, daha da yükselerek deniz üzerinde uçabilme özelliği, çevredeki bitki örtüsünün zenginliği, doyumsuz güzellikteki Ölüdeniz manzarası, denize sıfır inen tatlı bir eğim ve daha pek çok nedenle Babadağ, rakipsiz bir yamaç paraşütü merkezi konumunda. Pansiyonumuzdan düzenlediğimiz Yamaç Paraşütü (paragliding) turları ile bu eşsiz doğa sporunu güvenle ve keyifle yaşarken, dünyanın en güzel koylarından biri seçilen Ölüdeniz’in yükseklerden manzarasını izlerken fotoğraf çekebilir, renklerin uyumu ve güzelliğine tanık olabilirsiniz.


EMAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

Aktivite, indirim, kampanya ve organizasyonlarımızdan haberdar olmak için email adresinizi ekleyin.